Hellmich v Praze opět zaběhl český rekord

19.02.2010 13:17

Karel Hellmich, ten co téměř v každém závodě v ZBP vítězí.

Karlovy Vary – Nejenom na regionálních krosových tratích triumfuje Jáchymovák v dresu varského Triatletu Karel Hellmich. V sobotu dokázal překonat i český rekord v běhu na 3000 m na dráze.

Karel Hellmich
Autor: DENÍK/Jiří Linhart

Nový český rekord vytvořil Hellmich v Praze v rámci Mistrovství Karlovarského a Plzeňského kraje v halové atletice. V závodě na 3000 m zaběhl v hale na Strahově čas 9:24,01, kterým překonal dosavadní rekord Ivo Řezáče (9:32,74) o více než osm vteřin. Kromě zlata ve své kategorii přitom bral i stříbro v absolutním pořadí.

Na západočeském šampionátu si skvěle vedli i dorostenci Triatletu.

Matěj Vrba v závodě na 400 metrů doběhl mezi muži čtvrtý v novém osobním rekordu 53,24, který jej řadí na 10. místo českých dorosteneckých tabulek.

Dvě medaile z Prahy dovezl Tadeáš Sommer, když výkonem 11,78 vyhrál trojskok a v dálce bral za 585 cm stříbrnou (o zlato jej při skoku na metu 610 cm připravil přešlap).

Dorostenecké stříbro v novém osobním rekordu 12,56 m vybojoval koulař Milan Šochman.

Osobní rekordy si zaběhli i oba sprinteři, Tomáš Vojtěch 7,58 a Jan Klíma 7,73, kteří ve finále šedesátky obsadili 4. a 5. místo, a ´osobák´ si připsal i Jirka Sahaj, když v běhu na 3000 metrů žáků vybojoval časem 11:51,70 bramborovou medaili.

Medailovou žeň Triatletu dovršila štafeta Vojtěch, Šochman, Sommer a Vrba, která v závodě dorostenců na 4x 200 m vybojovala stříbro.