Zimní běžecký pohár: Tříkrálový běh vyhrál Pleticha rozdílem třídy

07.01.2010 18:58

Kadaň - Tříkrálový běh byl jedenáctým dílem kadaňského Zimního běžeckého poháru, na sněhu a promrzlém terénu se bojovalo o dvojnásobek bodů a poslední sváteční prémie.

Ilustrační foto
Autor: GetPhoto/Martin Sidorják

Tento závod se v Kadani běhal dávno před vznikem kadaňského poháru, letošní byl 31. ročníkem. Začátek byl rekordní už účastí, odstartovalo sedmdesát statečných.

První vítězství dne si v traťovém rekordu mladšího žactva překvapivě vyběhl domácí karatista Filip Šimána, na další kluky se druhým místem vytáhla karlovarská Barbora Pribičinová.

Muži a ženy běželi dva okruhy těžké trati, Richard Pleticha do toho šlapal naplno od startu a zvítězil rozdílem třídy.

Růst výkonnosti prokázal kadaňský atlet Jakub Coufal, který poprvé porazil karlovarského Hellmicha.

Ostatní za nimi běželi na ledu už hodně opatrně, do první dvanáctky se seřadili všichni zájemci o přední místa průběžného pořadí mužů, čtyřicátníků a juniorů.

Mnozí si polepšili, podrobnosti průběžného pořadí přinese zvláštní článek.

Tříkrálový běh, 7370 m

Muži: 1. Pleticha (SKMP Kadaň) 28:37 min, 2. Coufal (AT Kadaň) 30:02, 3.(1. M50) Hellmich (Triatlet K. Vary) 30:26 -TRAŤOVÝ REKORD, 4. Hudek (BK Kadaň) 31:56, 5.(1. M40) Růžička (Ústí n/L) 32:14, 6. Doležal (Hnízdil team Kadaň) 32:27, 7. (2. M40) Vodrážka (Kadaň) 32:45, 8.(1. junioři) Filingr (BK Kadaň) 33:29, 9. Mrkvička (Jirkov) 33:30, 10. Macs (Žatec) 33:38, 11. (2. junioři) Benda (Most), 12. Šindelář (DNT Kadaň).

Ženy: 41. Svobodová (AK Most) 40:39.

Starší žáci: 42. Merta (AK Most) 40:48.

M60: 53. Hradecký (Litvínov) 43:04.

Mladší žactvo, 3700 m: 1. Šimána Filip (Karate Kadaň) 20:14 -TR, 2. Pribičinová (Triatlet K. Vary) 21:12, 3. Kočí (AK Meziboří) 21:25, 4. Černohorský (Litvínov) 21:30, 5. Zahrádka (Klášterec), 6. Janda (VS Kadaň) 22:45, 7. Hradecký (Litvínov).
Celkem se Tříkrílového běhu zúčastnilo 70 běžců.
Po svátečním záběru následuje v seriálu Zimního běžeckého poháru přestávka, v neděli 10. ledna se totiž v Chomutově poběží zimní desítka.