Zmrzlý Běh kolem Kláštera vyhrál opět Pleticha

05.02.2010 17:42

Kadaň – Běh kolem kláštera byl čtrnáctým závodem kadaňského Zimního poháru a zima opravdu byla, na sněhu a ledu si běžci užili adrenalinu dost.

Ilustrační foto
Autor: Karel Rozehnal

Hned po krátkém rozběhnutí se překonávají schody od břehu Ohře na hráz Kadaňského stupně a pak další k cestě kolem klášterní zdi, která je s převýšením 55 metrů pěkně do kopce.
Druhá polovina okruhu je mírně dolů ale udržet stabilitu na kluzkém sněhu dalo práci.
Mladší žactvo běželo dva okruhy, hned od startu neuvěřitelně rychle vypálil Dominik Černohorský, desetiletý atlet z Litvínova náskok udržel a suverénně porazil řadu předchozích vítězů a vítězek této kategorie.
Pole dospělých vedli po tři okruhy kadaňští sportovci Pleticha s Doležalem, za nimi se pořadí měnilo podle toho, jak jednotliví borci přepálili první okruh. Závěr byl na prvních dvou místech jednoznačný, policista Richard Pleticha výrazně zrychlil a vyhrál, vedoucí muž seriálu cyklista Ladislav Doležal byl spokojen s druhým místem.
Ostatní měli velkou ztrátu, na třetího Jakuba Coufala se čekalo minutu, nejlepší z mladých veteránů ústecký Vladimír Růžička zůstal čtvrtý.
Umístěním v první desítce překvapili tři sedmnáctiletí junioři, pátým v cíli závodu byl nejrychlejší z nich mostecký atlet – čtvrtkař Pavel Benda.
V závěru hodně ztratili Macs, Černý a Filingr, naopak dopředu se posunuli Dekastello a Stanislav Zelenka. O dobrém rozvrhnutí sil svědčí traťové rekordy dvou kategorií, ženské sbírá atletka Eva Rejmannová a šedesátníků kadaňský univerzál Josef Svoboda.
Účast třiačtyřiceti běžců na hlavní trati a deseti mladších žáčků je výborná, někteří stálí zájemci však zřejmě dali přednost lyžování v nádherném slunečném počasí na horách.

Běh kolem kláštera, 5200 m

Muži: 1. Pleticha (SKMP) 21:13 min, 2. Doležal (Hnízdil team Kadaň) 21:57, 3. Coufal (AT Kadaň) 22:56, 4. (1. M40) Růžička (Ústí nad Labem) 23:09, 5. (1. jun) Benda (AK Most) 23:51, 6. Wittmann (Kadaň) 23:55, 7. (2. jun) Filingr (BK Kadaň) 24:27, 8. (3. jun) Dekastello (AK Most 24:46, 9. Černý (Kadaň) 24:48, 10. Kůrka (Dobroměřice) 24:55, 11. Macs (Žatec) 25:08, 12. Zelenka (Kadaň) 25:19.
Ženy: 22. Rejmannová (AK Most) 26:56 -TR.
M50: 24. Westrmaier (Kolová) 27:02.
Starší žáci: 30. Helebrant (VS Kadaň) 28:08.
M60: 31. Svoboda (DNT Kadaň) 28:28 -TR.
Mladší žactvo 2600 m: 1. Černohorský (Litvínov) 13:05, 2. Kočí (AK Meziboří) 13:32, 3. Šimána Filip (Karate Kadaň) 13:54, 4. Pribičinová (Triatlet K. Vary) 14:07, 5. Janda (VS Kadaň) 14:27, 6. Zahrádka (Klášterec) 14:29.

Příští patnáctý díl ZBP se jmenuje Běh přes Strážiště, startuje se v neděli 7. února v 10.30 hodin za 2. základní školou v Kadani.